Hakkımızda

Firmamız; Ayyıldız, İtalik, Gugukkuşu ve Bilgitek Yayınları'nı içinde bulundurmakta, yayıncılık ve dağıtım sektöründe faaliyet göstermektedir. 1950 yılında Adana'da matbaacılıkla başlayıp Ayyıldız Yayınlarıyla, yayıncılık sektörüne de giren şirketimiz dededen toruna  devam eden üç kuşağın son halkasıdır.  Yayınevimiz Ayyıldız Yayınlarıyla başlayarak, İtalik, Gugukkuşu ve Bilgitek Yayınlarıyla Türk Yayın hayatına binlerce eser kazandırmıştır.

Firmamızın başlıca çalışma alanları, yayıncılık,matbaacılık, dağıtım ve sahaf  olmak üzere şekillenmiştir. Bilgitek Sahaf olarak stoklarımızda 100.000 kitap ve 10.000 civarında plak,antika,efemera, belge,pul ve para gibi koleksiyon ürünlerini bulundurmakla birlikte,  bu konuda da Türkiye'nin en büyük arşivlerinden birine sahiptir.

Ayrıca,  firmamız matbaacılık alanında da Türkiye ve dünya genelinde çok yüksek kapasiteli işleri çok uygun fiyatlara yapabilmektedir. 

Dağıtım alanında portföyümüzde bulunan kitapları, Türkiye'nin önde gelen kitap satış noktalarına ve internet kitapçılarına ulaştırabilmekteyiz.

80 yıldır iş olarak değil, bir yaşam biçimi haline getirdiğimiz çalışmalarımızla Türkiye'nin kültür yayıncılığına binlerce kitabı okurla buluşturarak katkı vermeye devam etmekteyiz.

Copyright 2013 Bilgitek Basım Dağıtım Yayın Matbaacılık ve Tic. Ltd. Şti.
paymethods